اهمیت استفاده از اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی امروز

افزایش فالور اینستاگرام | فالور اینستاگرام | افزایش فالوور اینستاگرام | خرید فالور اینستاگرام | افزایش فالور
دکتر اینستا چیست و چگونه عمل می کند؟
2017-02-04
افزایش فالور اینستاگرام | فالور اینستاگرام | افزایش فالوور اینستاگرام | خرید فالور اینستاگرام | افزایش فالور
هشتگ ها در اینستاگرام چگونه کار می کنند؟
2017-02-04
نمایش همه
افزایش فالور اینستاگرام | فالور اینستاگرام | افزایش فالوور اینستاگرام | خرید فالور اینستاگرام | افزایش فالور

افزایش فالور اینستاگرام | فالور اینستاگرام | افزایش فالوور اینستاگرام | خرید فالور اینستاگرام | افزایش فالور

اهمیت استفاده از اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی امروز

اهمیت استفاده از اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی امروز

تنها در طی سه سال، کاربران اینستاگرام به ۱۵۰ میلیون نفر رسیده است.

این مسیر رشدی بسیار سریعتر از آن چیزی است که فیسبوک، توئیتر و پینترست طی کردند، و البته با وجود بیش از ۶۰ درصد کاربران در بیرون از خاک ایالات متحده امریکا، دسترسی جهانی به این شبکه نیز بیش از پیش در حال رشد می باشد.

ورای شهرت و گسترش سریع اینستاگرام، دلایل مختلفی وجود دارد مبنی بر اینکه چرا استفاده از این زیرساخت به عنوان بخشی از استراتژی شبکه اجتماعی شما برایتان سودمند است.

– بازاریابی بصری

اینستاگرام و دیگر سایتهای ارائه دهنده محتوای بصری مانند پینترست، به یک دلیل مشخص در حال بدست آوردن شهرت و معروف شدن هستند.

ما این جمله معروف را که می گوید “یک تصویر از هزاران کلمه موثرتر و با ارزش تر است” را از زمان کودکی خود تاکنون بارها شنیده ایم.

به عنوان بازاریابان و تامین کنندگان محتوا، چرا راغب نیستید از تصویر به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی محتوایی خود سود ببرید؟

فقط فکر کنید که اینگونه چقدر میزان تایپ کردن مطلب برای شما کاهش پیدا می کند!

“بازاریابی بصری” یکی از کلماتی است که امروزه بسیار در بین مردم نقل می شود و البته دلیل معقولی هم برای آن وجود دارد.

مصرف کنندگان نیازمند تصاویر هستند و تامین کنندگان محتوا نیز راهی جز تامین آن ندارند. به خوراک خبری خودتان در فیسبوک بیاندیشید،

آیا متن تمامی ارسال های انجام گرفته را می خوانید؟ احتمالا خیر.

عکسها چطور؟ ممکن است بر روی تمامی عکسها مکث نداشته باشید، اما روی اکثر آنها مکث می کنید و با دقت آنها را نگاه می کنید.

درباره پینترست چطور؟ درباره این موضوع بیاندیشید که قادر به تولید چه میزان بیشتری از محتوا خواهید بود، اگر هر ارسال شما تنها یک تصویر باشد که بدرستی تهیه و انتخاب شده است.

اینستاگرام نیز همینطور است. در مجموع خوراکی است از محرک های بصری که تعامل بیشتر مخاطب را در بالاترین سطح آن تشویق می کند.

– سطوح بالایی از تعامل

در حالیکه من تحقیقات وسیع علمی مانند آنچه در سایتهای mashable می بینید انجام نداده ام تا بتوانم صحت حرفهای خودم را نشان دهم، اما مطالب وبلاگ های بسیاری را خوانده ام و خودم مطالعات مختلفی را داشته ام که نشان می دهد میزان تعامل کاربران در سایت اینستاگرام از هر سایت دیگری بالاتر است.

تعداد و نرخ دفعات مورد پسند واقع شدن و درج نظرات در زیر ارسال های اینستاگرام بصورت قابل توجهی از نرخ تعداد دفعات مورد پسند واقع شدن و درج نظرات در زیر ارسال های انجام شده در هر سایت اجتماعی دیگری بیشتر است.

– قابلیت دیده شدن بسیار بالای ارسال ها

یکی از دلایلی که باعث می شود تا ارسال های انجام شده در شبکه اینستاگرام از نرخ بالایی از تعامل مخاطبان برخوردار باشد این است که ارسال ها از قابلیت دیده شدن بالایی برخوردار می باشند.

هیچگونه الگوریتم خاصی وجود ندارد که ارسال های شما را بصورت انتخابی و یا اتفاقی به مخاطبین شما نشان بدهد. هر یک مورد از ارسال های شما در بین خوراک های تک تک دنبال کنندگان شما وجود داشته و توسط آنها دیده می شود.

استفاده استراتژیک از هشتگ نیز بصورت قابل توجهی نرخ دیده شدن ارسال های شما را به آن دسته از کاربران جدیدی که بر روی ارسال های شما نظری را درج می کنند یا آنها را می پسندند و یا در نیتجه این تعامل اقدام به پسندیدن شما در این شبکه می کنند، بالا می برد.

همچنین ارسال های انجام شده توسط شما تا ابد در این شبکه باقی می ماند.

آنها ناپدید نشده یا همانند توئیت های قدیمی وارد بخش آرشیو نمی شوند. یا همانند شبکه فیسبوک در زیر انبوهی از ارسال های دیگر و قدیمی دفن نمی شوند تا اینکه در آینده کوتاهی گم شوند.

با یک اسکرول کردن خیلی کوتاه در نمایه یا پروفایل خود می توانید به تک تک موارد ارسالی یا اشتراک گذاشته شده خود دست پیدا کنید. این روش بسیار مناسبی برای کاربران است تا بتوانند اطلاعات دقیق و کاملی از گذشته برند شما به دست بیاورند.

– با یک مجموعه مخاطبین هدف گذاری شما ارتباط برقرار کنید

من به شما این اطمینان را میدهم که مخاطبین شما در حال استفاده از اینستاگرام هستند. با وجود ۱۵۰ میلیون کاربر که پیوسته در افزایش هم می باشد، مطمئنا مشتریان شما نیز در بین آنها هستند.

ممکن است تعداد اندکی از مشتریان در آن شبکه حضور داشته باشند و این خود باعث می شود تا تعداد افراد مخاطب خود را در آن مجموعه افزایش دهید.

اما از این تعداد کم کنونی به نفع خود استفاده کنید تا بتوانید برند خود را بخوبی به آنها بشناسانید و از آنها مشتریان وفاداری را برای خود بدست آورید.

کاربران اینستاگرام احساسی و فعال هستند – و تمایل بسیار زیادی به شناختن هر چه بیشتر و بهتر شما در این محیط نو و جدید دارند.

– ارتباط احساسی

تصاویر، یکباره موجب دریافت پاسخ های احساسی از طرف مخاطب می شوند.

شما می توانید به راحتی از ارسال های خود جهت تحریک کردن احساسات بسیار شدید در مخاطب خود استفاده کنید و بدین وسیله عکس العمل مورد نظر خود را در آنها بوجود آورید.

اگر می خواهید که مردم به فعالیت غیر انتفاعی شما کمک کنند، از تصاویر به منظور تحریک حس نوع دوستی و کمک کردن آنها استفاده کنید.

اگر می خواهید یک سالروز یا یک دستاورد مهم را همراه با مخاطبین خود در این شبکه جشن بگیرید، از تصاویری استفاده کنید که چنین احساساتی را بر می انگیزد.

استفاده از ارتباطات احساسی صحیح در ارسال های انجام گرفته از طرف شما بصورت قابل توجهی میزان تعامل با شما را افزایش می دهد و کمک می کند تا شما راحت تر به اهداف خود دست پیدا کنید.

– ترافیک زیادی را به سایت خود هدایت کنید

یکی از مهمترین مواردی که ما خواهان آن هستیم، داشتن ترافیک بیشتر در وبسایت خودمان است. بله، البته که شما می توانید ار طریق اینستاگرام ترافیک بسیار زیادی را به سایت خود هدایت کنید.

حتما بخاطر داشته باشید که در بخش مشخصات خود در این سایت لینکی از سایت خود را قرار دهید. این قسمت تنها قسمتی در شبکه اینستاگرام است که شما می توانید در آن اقدام به درج یک هایپرلینک نمائید.

نام بردن از وبسایت خودتان یا استفاده از ترغیب کننده های مختلف در بخش درج نظرات نیز راهی بسیار مناسب و خوب برای هدایت ترافیک به سایت خودتان می باشد.

من همچنین پیشنهاد می کنم صفحه فرود خاصی را در سایت خود ایجاد کنید و لینک آن را در قسمت مشخصات خود در سایت اینستاگرام درج کنید تا ترافیک وارد شده از طریق اینستاگرام برای شما مشخص باشد و بتوانید برای آنها برنامه ای ویژه را ترتیب دهید.

– استفاده از آن لذت بخش است!

یکی از بهترین نکات در رابطه با استفاده از اینستاگرام این است که این موضوع همراه با سرگرمی و لذت بردن می باشد!

ارسال ها موجب خنده شما می شوند، شما مجبور می شوید تا از تصاویر بسیار فوق العاده ای برای جلب توجه مخاطب استفاده کنید و شاهد زیبایی در ساده ترین چیزها خواهید بود.

اینستاگرام موجب تغییر نگرش شما در مورد بازاریابی محتوایی می شود – برای اینکه وقتی شما در زمان تهیه محتوای خود لذت ببرید و این کار برای شما همانند سرگرمی باشد، برای شما خیلی هم بعنوان کار به نظر نمیرسد!

رشد و گسترشی که ما اکنون شاهد آن در شبکه اینستاگرام هستیم، تنها آغازی برای این سبکه قدرتمند می باشد. اینستاگرام آخرین سایتی است که به جایگاهی ثابت و دائمی در بین شبکه های بزرگ اجتماعی دست پیدا می کند.

همچنان که این سایت از کاربران و کشش بیشتری برخوردار می شود، قدرت بیشتری را برای بازاریابان و صاحبان کسب و کار موجب می شود. آماده باشید – اگر اکنون در شبکه اینستاگرام حضور ندارید، در آینده نزدیک حضور خواهید داشت.

اکنون با اهمیت استفاده از اینستاگرام مارکتینگ در بازاریابی امروز آشنا شدید و می توانید برای کسب و کار خود از آن بهره ببرید.

افزایش فالوور اینستاگرام | فالور اینستاگرام | افزایش فالوور اینستاگرام | خرید فالور اینستاگرام | افزایش فالور